Klub konkretistůKlub konkretistů

16. 10. – 14. 11. 2009

Skupinová výstava královéhradecké sekce Klubu konkretistů zahrnuje grafiku, plastiku a instalace a představuje netradiční pojetí výtvarného umění.

Klub byl založen v létě roku 2007 pod záštitou občanského sdružení CON.FRONT.ART. Vede ho akademický sochař, hudebník (skupina NVÚ) a pedagog (Katedra výtvarné kultury UHK) Štěpán Málek. Již do začátku své existence získal KKVČ pozornost odborné veřejnosti, podporu i ze zahraničí a od roku 2008 realizuje cyklus samostatných i kolektivních výstav.

Konkrétní umění zpředmětňuje ryze uměleckými prostředky abstraktní myšlenky jako takové a tímto způsobem vytváří nové předměty. Cílem konkrétního umění je vyvinout předměty duchovní potřeby podobné těm předmětům, které člověk vytvořil k uspokojení svých materiálních potřeb. Prostřednictvím konkrétní malby a plastiky vznikají útvary, které lze vnímat jako předmětné. Výrazové prostředky tohoto umění jsou barva, objem, světlo a prostor. Na základě ryze duchovní tvůrčí koncepce vzniká při práci s těmito prostředky nová realita v podobě nových předmětů. Touto cestou nabývají ideje, myšlenky a představy, které existovaly původně pouze v abstraktní sféře, viditelné konkrétní formy.

V trutnovské galerii budou vystaveny objekty, grafiky, kresby i malby od Evy Francové, Vladany Hajnové, Pavla Hoška, Stanislava Janigy, Jaroslava Jebavého, Kateřiny Joselové, Štěpána Málka a Lenky Stránské. Vernisáž na kterou vás srdečně zveme proběhne netradičně ve čtvrtek 15. října v 17 hodin, k výstavě promluví Phdr. Zbyněk Sedláček. Trutnovinky_vernisáž, Trutnovinky_Klub konkretistů

 

vernisáž 15. 10. v 17.00

Slovanské náměstí 38 / 541 01 Trutnov
Tel.: +420 499 815 916 / E-mail: galerie@galerietu.cz