Martin Mainer: Hle TTTMartin Mainer: Hle TTT

11. 3. – 18. 4. 2009

Výběr z tvorby jednoho z nejvýraznějších českých malířů střední generace.

Výstava Martina Mainera byla autorem nazvána „Hle, ttt!“. Ono záhadné „ttt“ znamená osud, váže se také k písmenu tau a je víceznačným symbolem mnoha tajemných věcí. Je typickým projevem Mainerova zakotvení v mystičnu. Expozice je výběrem z dosavadního díla rozvíjejícího se více než třicet let.

Martin Mainer se narodil roku 1959 v Ostravě-Havířově. Po gymnáziu nastoupil nejprve ke studiu textilního výtvarnictví na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze a po třech letech přešel do ateliéru prof. Arnošta Paderlíka na Akademii výtvarných umění v Praze. Od roku 1998 působí jako vedoucí ateliéru malby na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně. Je držitelem ceny Jindřicha Chaloupeckého. Jeho tvorba má silně expresivní charakter a je založena především na silné imaginaci. Často vychází z mýtů, buď existujících nebo těch, které autor sám vytváří, vznikají tak obrazy „ze světa za zavřenýma očima".

Vernisáž, na kterou Vás tímto co nejsrdečněji zveme, proběhne 11. března 2009 v 17 hodin. Výstavu můžete zhlédnout až do 18. dubna 2009.

 

Slovanské náměstí 38 / 541 01 Trutnov
Tel.: +420 499 815 916 / E-mail: galerie@galerietu.cz