Úvod » Archiv - Sochy v Trutnově » Sochy v Trutnově II: Róna ve městě

Sochy na nábřeží II. - Jaroslav RónaSochy v Trutnově II: Róna ve městě

červen - listopad 2011

Róna ve městě – Malý Marťan na nábřeží a Sedící čert před Uffem.

I v letošním roce přivádí Galerie města Trutnova umění do exteriéru města. Po loňské, mimořádně úspěšné, instalaci Hráčů Michala Gabriela na Dolní promenádě navštíví Trutnov opět ojedinělé exponáty, tentokrát od dalšího z našich nejznámějších a nejuznávanějších sochařů. Jaroslava Róna (1957) je absolventem Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru Stanislava Libenského, v současné době vede ateliér Sochařství I na pražské Akademii výtvarných umění. Je zakládajícím členem legendární skupiny Tvrdohlaví. Mimo své výtvarné aktivity, které blíže představí i jeho říjnová výstava v městské galerii, je známý také působením v divadle Sklep nebo vystupováním ve skupině Tros Sketos (spolu s Františkem Skálou a Alešem Najbrtem).

Ve čtvrtek 2. června v 17 hodin bude v prostoru Dolní promenády tentokrát poblíž Nádražního mostu otevřena letní výstava jeho dvou soch. V místě vernisáže to bude Malý Marťan, zvaný také Dítě z Marsu (jehož další odlitek zdobí park Hadovka na Praze 6 a druhý zakoupilo město Liberec a je nyní na Ještědu). Před společenským centrem Uffo bude dočasně umístěna zcela nová socha Sedící čert, která ještě nebyla nikde vystavena, v Trutnově se tedy na veřejnosti objeví poprvé, což je pro naše město neobyčejně prestižní událost.

Galerie města Trutnova chce tímto počinem pokračovat v započaté tradici instalace uměleckých děl do veřejného prostoru, které má za cíl aktivovat u širší veřejnosti zájem o výtvarné umění. Trutnovinky_instalace_Róna ve městě, Trutnovinky_zahájení výstavy Róna ve městě

Vernisáž ve čtvrtek 2. června 2011 v 17 hodin u Nádražního mostu v Trutnově. Trutnovinky_deinstalace_Róna

 

Slovanské náměstí 38 / 541 01 Trutnov
Tel.: +420 499 815 916 / E-mail: galerie@galerietu.cz